Escentric Molecules

W 2006 roku Escentric Molecules wprowadził Escentric 01 jako całkowicie nowy koncept w branży perfumeryjnej – teraz dostępny na całym świecie i mający legion wiernych fanów. Zdeklarowany „buntownik” świata perfum, Geza Schoen – perfumiarz stojący za Escentric Molecules (również twórca wielu kompozycji dla słynnego domu Ormonde Jayne) – był rozczarowany tym, co uważał za komercję i brak innowacji w głównym nurcie przemysłu perfumeryjnego.

Kiedy Geza po raz pierwszy powąchał wyizolowane Iso E Super, coś kliknęło. „Zdałem sobie sprawę, że wspólnym mianownikiem wszystkich zapachów, które lubiłem, było to, że zawierały dużą jej dawkę. Iso E Super jest bardzo nietypowa. Nigdy nie masz jej dość. Jedno powąchanie i chcesz całą butelkę. To jak narkotyk”. Schoen zaczął eksperymentować, tworząc zapachy zawierające Iso E Super w niespotykanych proporcjach. Pewnej nocy poszedł o krok dalej. Idąc na drinka z przyjacielem, zasugerował, żeby spryskać się tylko samą cząsteczką tego aromatu.

Efekt był natychmiastowy. Ledwie usiedli przy barze, podeszła kobieta, by zapytać o ich zapach. Gdy Schoen z nią rozmawiał, stało się jasne, że łącznikiem pomiędzy zapachami, które lubiła, była duża dawka Iso E Super. Schoen zdał sobie sprawę, że coś jest na rzeczy. Jego propozycja była odważna. W hołdzie temu tajemniczemu atraktantowi stworzył dwa zapachy. Jeden z nich zawierał bezprecedensowe 65% cząsteczki. Reszta formuły składała się ze składników zaprojektowanych jedynie w celu podkreślenia jej akordu. Był to radykalny ruch. Drugi zapach był całkowicie nonkonformistyczny. Zawierał tylko cząsteczkę Iso E Super. „Pomyślałem, że ten spodoba się tylko artystom, dziwakom, outsiderom”.

Bardzo się pomylił. Od momentu wprowadzenia na rynek w 2006 roku Escentric Molecules był fenomenem. Każda z pięciu wydanych kompozycji skupia się na tych rzadkich cząsteczkach zapachowych, które mają wyjątkowy blask i taką głębię charakteru by używać ich solo. Escentric Molecules zawdzięcza swoje istnienie nie występującej w naturze cząsteczce. Iso E Super została stworzona w laboratorium na IFF w 1973 roku. Molekuła ta pozostała nieznana poza światem perfumerii, aż do wprowadzenia Escentric Molecules, chociaż jego nieuchwytna obecność unosi się w stosunkowo niskich stężeniach w tle wielu zapachów zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Wśród perfumiarzy ceniona jest za aksamitny i otulający efekt.

Escentric Molecules

Escentric Molecules Escentric 01 - wkład do wody toaletowej 30ml Escentric Molecules Escentric 01 - wkład do wody toaletowej 30ml

Woda toaletowa Escentric 01 to niezwykle oryginalny i intrygujący unisex. Zapach w 65% bazuje na cząsteczce Iso E Super, która wyróżnia się aksamitnymi, drzewnymi akordami, które w połączeniu z piżmem i kadzidłem nabywają tajemniczego charakteru. Wkład do wody toaletowej Escentric 01 można uzupełniać tym niezwykłym zapachem, dzięki czemu możesz go mieć zawsze przy sobie.

Cena: 415,00 zł
szt.
zobacz więcej
Escentric Molecules Escentric 01 - woda toaletowa Escentric Molecules Escentric 01 - woda toaletowa

Woda toaletowa Escentric 01 to niezwykle oryginalny i intrygujący unisex. Zapach w 65% bazuje na cząsteczce Iso E Super, która wyróżnia się aksamitnymi, drzewnymi akordami, które w połączeniu z piżmem i kadzidłem nabywają tajemniczego charakteru.

Cena: 440,00 zł
zobacz więcej
Escentric Molecules Escentric 02 - wkład do wody toaletowej 30ml Escentric Molecules Escentric 02 - wkład do wody toaletowej 30ml

Odmień swoją rzeczywistość dzięki pobudzającej, złotej mandarynce Escentric 02. Ten świeży zapach otwiera się nutami cytrusów, bergamotki, jagód jałowca oraz odrobiną austriackiej lemoniady o nazwie Almdudler. W sercu rozkwita frezja, irys oraz szałwia muszkatołowa, które przyprawione zostały rozgrzewającym imbirem i różowym pieprzem. Wkład do wody toaletowej Escentric 02 można uzupełniać tym niezwykłym zapachem, dzięki czemu możesz go mieć zawsze przy sobie.

Cena: 415,00 zł
zobacz więcej
Escentric Molecules Escentric 02 - woda toaletowa Escentric Molecules Escentric 02 - woda toaletowa

Odmień swoją rzeczywistość dzięki pobudzającej, złotej mandarynce Escentric 02. Ten świeży zapach otwiera się nutami cytrusów, bergamotki, jagód jałowca oraz odrobiną austriackiej lemoniady o nazwie Almdudler. W sercu rozkwita frezja, irys oraz szałwia muszkatołowa, które przyprawione zostały rozgrzewającym imbirem i różowym pieprzem.

Cena: 440,00 zł
zobacz więcej
Escentric Molecules Escentric 03 - wkład do wody toaletowej 30ml Escentric Molecules Escentric 03 - wkład do wody toaletowej 30ml

Woda toaletowa Escentric 03 jest zielona, kojąca i wspaniale rozbudza zmysły i wyobraźnię, wyczarowując piękne, olfaktoryczne obrazy. Ten malowniczy zapach otwiera się akordem imbiru, który jest żywy, zielony i pikantny, wraz ze skórką limonki i zielonym pieprzem. Serce jest bogate i skrywa aksamitnego irysa z nutami egipskiego jaśminu i herbaty. Wkład do wody toaletowej Escentric 03 można uzupełniać, dzięki czemu możesz mieć ten niezwykły zapach zawsze przy sobie.

Cena: 415,00 zł
szt.
zobacz więcej
Escentric Molecules Escentric 03 - woda toaletowa Escentric Molecules Escentric 03 - woda toaletowa

Woda toaletowa Escentric 03 jest zielona, kojąca i wspaniale rozbudza zmysły i wyobraźnię, wyczarowując piękne, olfaktoryczne obrazy. Ten malowniczy zapach otwiera się akordem imbiru, który jest żywy, zielony i pikantny, wraz ze skórką limonki i zielonym pieprzem. Serce jest bogate i skrywa aksamitnego irysa z nutami egipskiego jaśminu i herbaty. Baza zapachu podkreśla ciemnozielone drewno wetywerii wraz z drzewem sandałowym, cedrem i piżmem. 

Cena: 440,00 zł
zobacz więcej
Escentric Molecules Escentric 04 - wkład do wody toaletowej 30ml Escentric Molecules Escentric 04 - wkład do wody toaletowej 30ml

Woda toaletowa Escentric 04 opiera się na substancji Javanol, czyli syntetycznej cząsteczce zbliżonej do sandałowca, która zachowuje blask i wytrzymałość naturalnego drzewa sandałowego, ale jest czysta i przezroczysta jak żadne drewno w naturze. Wkład do wody toaletowej Escentric 04 można uzupełniać, dzięki czemu możesz mieć ten niezwykły zapach zawsze przy sobie.

Cena: 415,00 zł
szt.
zobacz więcej
Escentric Molecules Escentric 04 - woda toaletowa Escentric Molecules Escentric 04 - woda toaletowa

Woda toaletowa Escentric 04 opiera się na substancji Javanol, czyli syntetycznej cząsteczce zbliżonej do sandałowca, która zachowuje blask i wytrzymałość naturalnego drzewa sandałowego, ale jest czysta i przezroczysta jak żadne drewno w naturze. Escentric 04 otwiera się wyjątkowo świeżą interpretacją zapachu drzewa sandałowego, które musuje rześkimi, gorzkimi nutami skórki różowego grejpfruta z dodatkiem skórki limonki. 

Cena: 440,00 zł
zobacz więcej
Escentric Molecules Escentric 05 - wkład do wody toaletowej 30ml Escentric Molecules Escentric 05 - wkład do wody toaletowej 30ml

Woda toaletowa unisex Escentric 05 roztacza wokół promienne, ciepłe i drzewne akordy z nutą sosnowej żywicy, które przenoszą do letnich krajobrazów Morza Śródziemnego. Twórca zapachu, Geza Schoen, chciał odtworzyć doświadczenie przebywania na wyspie, unikając zwykłych nut morskich. Otwarcie Escentric 05 jest bardzo proste: bergamotka nadająca lekkości oraz radosna pomarańcza, która odzwierciedla gaje pomarańczowe, pokrywające tę wyspę. Wkład do wody toaletowej Escentric 05 można uzupełniać, dzięki czemu możesz mieć ten niezwykły zapach zawsze przy sobie.

Cena: 415,00 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium