Opcje przeglądania
Stężenie zapachu
Cena
  • od
    do

Salvador Dali

Szanowany artysta, „przesadny” geniusz i kultowa postać surrealizmu, Salvador Dali zajmuje ważne miejsce w historii sztuki nowoczesnej XX wieku. Salvador Dali urodzony 11 maja 1904 roku w mieście Figueres w regionie Catalonii. Postrzegany bywał jako skrajny ekscentryk, wymyślił własną metodę surrealistyczną zwaną „paranoiczno-krytyczną”. Jego talent był widoczny już w dzieciństwie. Lekcje rysunku zaczął pobierać w wieku dziesięciu lat, a mając lat czternaście zaczął z sukcesem wystawiać swoje obrazy.

Współpracował z Coco Chanel i Christianem Diorem w modzie, Peterem Brookiem w teatrze, magazynami Vogue i Harper's Bazaar, Waltem Disneyem i Alfredem Hitchcockiem w filmie, Maurice Béjart przy scenografii teatru baletowego, Man Rayem w fotografii… „Boski Dali”, jak sam siebie nazywał, prowadził nas przez swoje dzieła sztuki i magię swojego świata pełnego onirycznych, odważnych i ekstrawaganckich postaci.

W 1983 roku Salvador Dali wydał swój pierwszy zapach jako hołd dla Gali, jego żony i muzy, w której był szaleńczo zakochany. Perfumy były dla niego „najpiękniejszym posłańcem” wspomnień i szczęśliwych chwil. Naturalne było, że Salvador Dali zainteresował się zapachem – jako że sytuował się gdzieś pomiędzy sztuką a modą – inną formą artystycznej ekspresji.

W 1981 roku, po ukończeniu obrazu Objawienia Afrodyty z Knidos, naszkicował flakonik perfum, czerpiąc inspirację ze zmysłowych ust i nosa bogini piękna i miłości. To właśnie ten szkic zainspirował zapach Dali wprowadzony na rynek w 1983 roku, w limitowanej edycji z kryształami. Wybrany przez Mistrza, kobiecy zapach jest zmysłowym akordem łączącym najrzadsze i najczystsze odmiany jaśminu, kwiatu, który często nosił za uchem podczas malowania, oraz róży. Ten pierwszy zapach artysty na świecie, ta „rzeźbiona butelka” jest prawdziwym dziełem sztuki, które wyznaczyło powstanie kolekcji zapachów Salvador Dali dla kobiet i mężczyzn, wciąż inspirowaną wyobraźnią artysty i opatrzoną słynnym podpisem ust Dali.

Salvador Dali

Salvador Dali Dalissime - woda toaletowa

Salvador Dali Dalissime - woda toaletowa
Salvador Dali Dalissime - woda toaletowa

Salvador Dali Dalissime to zmysłowy i bardzo apetyczny zapach zaprojektowany dla upamiętnienia urodzin żony artysty - Gali. Kwiatowo-orientalna nuta powstała z myślą o kobiecie młodej i nowoczesnej. Inspiracją dla flakonu, w którym zamknięto ten delikatny i niezwykle kobiecy zapach, był obraz Salvador'a Dali "Boże Narodzenie".

Cena:

155,00 zł

Salvador Dali Le Roy Soleil Extrême - Woda toaletowa 100ml

Salvador Dali Le Roy Soleil Extrême - Woda toaletowa 100ml
Salvador Dali Le Roy Soleil Extrême - Woda toaletowa 100ml

W hołdzie królowi Francji, Ludwikowi XIV, znanemu jako Roy Soleil (Król Słońce), którego wpływy promieniowały na cały świat, Salvador Dalí namalował słynny i oszałamiająco piękny obraz "Roy Soleil". Woda toaletowa Salvador Dali Roy Soleil Extrême jest bezpośrednio zainspirowana tym płótnem, które składa hołd władzy, luksusowi i męskości. Słońce wyryte w reliefie na środku butelki symbolizuje zatem całą siłę i ducha, które promieniują na osobę noszącą tę kompozycję dla mężczyzn.

Cena:

315,00 zł

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium