Odstąpienie od Umowy

Będąc konsumentem mają Państwo prawo odstąpić od umowy zawartej w Sklepie Internetowym w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny.

Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą tradycyjną lub pocztą elektroniczną).

Oświadczenie mogą Państwo przesłać na przykład:
•    pisemnie na adres: Perfumeria TIGERANDBEAR, Bonarka City Center, ul. Kamieńskiego 11, 30-644 Kraków;
•    w formie elektronicznej za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: bok@tigerandbear.pl;

Przykładowy wzór formularza odstąpienia od umowy zawarty jest w załączniku nr 2 do Ustawy o Prawach Konsumenta oraz dodatkowo dostępny jest do pobrania poniżej. Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe.

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Jeżeli otrzymali Państwo rzecz, to proszę odesłać lub przekazać ją nam na adres: Perfumeria TIGERANDBEAR, Bonarka City Center, ul. Kamieńskiego 11, 30-644 Kraków, niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni. Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy. Zwrócony musi zostać kompletny produkt/ty oraz wszelkie przekazane nieodpłatnie upominki/próbki/gratisy, które otrzymali Państwo jako dodatek do zakupu. Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

Czego nie możecie Państwo zwrócić?

a) produktów, które po otwarciu / rozpieczętowaniu straciłyby całkowicie swoją wartość;

b) produktów, które po otwarciu lub użyciu nie mogą być dalej odsprzedane i używane ze względów higienicznych.

Zwrotom nie podlegają zatem: kosmetyki do pielęgnacji, makijażu oraz perfumy bez oryginalnej folii ochronnej (selektywne produkty nie mogą być sprzedane przez autoryzowaną perfumerię bez oryginalnego ofoliowania i stają się bezwartościowe), jak również, ze względów higienicznych kosmetyki i perfumy używane.

c) produktów, które zostały dla Państwa sprowadzone na specjalne zamówienie - informacja o produkcie, który jest sprowadzany na specjalne zamówienie jest wyraźnie podana w opisie przedmiotu, oraz produktów wykonanych specjalnie dla Państwa - m.in. próbek, miniatur, wersji podróżnych perfum, a to napełnionych zgodnie z Państwa dyspozycją.

d) produktów, które zostały zakupione w ramach ofert promocyjnych, do zakupu których gwarantowane były personalizowane dodatki / upominki, a w szczególności atomizery podróżne napełniane wyszczególnionymi przez Państwa zapachami (koszt wykonania takiego atomizera z zawartością jest wysoki, gdyż zawierają często zapachy o dużej wartości i przygotowywane są one konkretnie dla każdego Klienta). W tej sytuacji ma zastosowanie pkt 3 art. 38 Ustawy o prawach Konsumenta, wedle którego nie można odstąpić od umowy zawartej na odległość w przypadku umów, w których przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta, a bez żadnych wątpliwości takim przedmiotem jest wspomniany atomizer. W tej sytuacji jest jednak możliwy zwrot świadczeń z rozliczeniem za produkt personalizowany, który nie podlega zwrotowi.

 

Pobierz Wzór Formularza Odstąpienia od Umowy >>

 

 


W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Działem Obsługi Klienta:

tel.: +48 12 298 69 27

tel. kom.: +48 788-438-438

e-mail: bok@tigerandbear.pl

Dział Obsługi Klienta jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00.

 • Darmowa dostawa
  od 290 zł

 • Oryginalne produkty
  Autoryzowana perfumeria

 • Bezpłatne próbki
  do zamówień

 • Pakujemy na prezent

 • Wysyłamy za granicę

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium