Opcje przeglądania

Christian Tortu

Christian Tortu to florysta i projektant, którego historia rozpoczęła się w ogrodzie jego rodziców we francuskim regionie Anjou. Po wyjeździe do Paryża uświadomił sobie jak bardzo brakowało tam prawdziwej i nieokiełznanej natury. Chciał rzucić nowe światło na użycie roślin. Z Christianem Tortu warzywo czy roślina staje się zachętą do wyimaginowanej podróży, daleko od znanych już ścieżek, do miejsca bez żadnych granic.

Świat bardzo szybko zwrócił uwagę na jego bardzo pomysłowe, ale proste rozwiązania i kompozycje. Jego scenografia stworzona z kwiatów była prezentowana na festiwalu filmowym w Cannes oraz na pokazach mody Chanel, Dior czy Valentino. Aby podzielić się swoim spojrzeniem na świat i życie Christian Tortu stworzył różne kolekcje wazonów, przedmiotów dekoracyjnych, linii zapachowych i akcesoriów domowych. Tortu nie oferuje bukietów, ale sztukę życia, która zaczyna się od sztuki widzenia: kwiaty nie są już bibelotami ale żyjącymi elementami, które mogą uczynić życie piękniejszym. Butiki Christiana Tortu są miejscem, w którym sztuka żywej przyrody zastępuje prostą kwiaciarnię.

Christian Tortu dzięki swoim kompozycjom zawartym w różnych produktach zabiera w podróż przez nieznane krainy i dając niesamowitą ucztę dla zmysłów. Poprzez jego dzieła możemy spojrzeć na świat jego oczami, zobaczyć w jaki sposób widzi świat poprzez mieszanie roślin, kwiatów i warzyw w unikalnych aranżacjach, które pozbywają je sztuczności i oferują bezpośrednią interpretację natury.

Christian Tortu

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium