Dali Haute Parfumerie

Salvador Dali urodził się w mieście Figueres w regionie Catalonii. Po przybyciu do Paryża spotkał się z wielkim sukcesem i został przedstawiony samemu Picasso, który podziwiał jego ogromny talent. Oryginalność uczyniła go liderem ruchu surrealistycznego, zaczął od nadania formy swoim nieświadomym obsesjom oraz uwolnienia siły twórczej i artystycznej wyobraźni w malarstwie- jego ulubionego środka przekazu, zanim przeszedł do realizowania się wielu innych dziedzinach sztuki. Dla tego wybitnego malarza sztuka wykraczała daleko poza malarstwo, ten ponadprzeciętny geniusz pasjonował się wieloma dyscyplinami, w których odciskał swoje piętno : projektowanie wnętrz, projektowanie mebli, literatura, jublierstwo, reklama, media, film, sztuka perfumeryjna, rzeźba, moda, balet i inne.

Ekscentryczny aż do przesady, z upodobaniem do prowokacji i nieprzewidywalności był tym pierwszym i najważniejszym wśród najsłynniejszych artystów awangardowych naszych czasów. Jego legendarny rozmach nadal inspiruje artystów i projektantów z każdej dziedziny, którzy uważają go za swoją główną inspirację.

Ilustrując jeden z wielu etapów jego artystycznej ewolucji, kolekcja biżuterii stworzona w latach 1941 i 1970, która służy jako inspiracja dla zapachów Dali Haute Parfumerie stworzonych przez Alberto Morillasa, pokazuje jego niestrudzone dążenie do piękna i perfekcji. Przełamując bariery między różnymi formami Salvador Dali, obrazoburczy artysta wyzwala powiew kreatywności, który inspiruje znanego mistrza perfumiarstwa.

Węchowa sygnatura Dali Haute Parfumerie, którą znajdziecie w każdym flakonie, jest hołdem dla ostatecznej metamorfozy tego nonkonformistycznego i wieloaspektowego artysty alchemika, który staje się sprzedawcą nieśmiertelnych zapachów i uwodzi nas w tej bajkowej podróży jak ze snu stworzonej przez Alberto Morillasa. Dali Haute Parfumerie jest nadzorowane i licencjonowane przez Fundację Gala-Salvador Dali, instytucję założoną przez samego artystę w 1983 roku. Fundacja ta prowadzi Dali Theatre-Museum w Figueres, który prezentuje najobszerniejszą kolekcję prac artysty.

Dali Haute Parfumerie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium