Opcje przeglądania

Lesquendieu

Joseph Lesquendieu to szlachetnego pochodzenia francuski farmaceuta i perfumiarz. Joseph Lesquendieu z północnej Francji ukończył studia z dyplomem w aptece z Ecole de Pharmacie d'Amiens. Był członkiem paryskiego konsorcjum perfum, został mianowany „Chevalier de la Legion d'honneur” w dniu 15 stycznia 1926. Był to Jego cenny wkład w przemysł perfumeryjny i kosmetyczny. Joseph Lesquendieu kierował się osiągnięciem doskonałości tworząc zapach, przez uwolnienie kreatywności od ograniczeń budżetowych i wprowadzania priorytetu na jakość nad ilość.

W ostatnich latach swojego życia poświęcił większość swojego wolnego czasu na spisanie swych wspomnieniach, w tym przepisów kulinarnych, technik i wskazówek farmaceutycznych, w który odniósł sukces, tworząc wyjątkowe produkty kosmetyczne na poziomie międzynarodowym. Filozofia i metodologia Josepha Lesquendieu rzeczywiście pozostały filarami firmy od momentu jej powstania i są obecnie realizowane przez trzecie pokolenie firmy. W

1903 roku nasze inspiracje zapachowe zostały wyprodukowane, koncentrując się na kreatywności i użyciu tylko najlepszych dostępnych składników. Nazwa Lesquendieu rozprzestrzeniała się podczas podróży za oceanem, a wyszukane zapachy zyskały rozgłos w całych Stanach Zjednoczonych, co doprowadziło do otworzenia amerykańskiej oddziału w 1904 r na 45 West 45th Street w Nowym Jorku.

"Ryczące lata dwudzieste" były okresem wysokiej kreatywności i złotego wieku perfumerii. W całej Europie pojawiły się perfumerie z doskonałymi perfumami. Niektóre z najbardziej klasycznych zapachów powstały w tym czasie, a kreacje Lesquendieu należą do najbardziej szanowanych. Działalność firmy trwała przez dwie wojny światowe, przyczyniając się do utrzymania francuskiej gospodarki wojennej. W tym okresie Lesquendieu wypuściło kilka kreacji perfum, w tym Glorilis, Feu de Bengale i Bonne Fortune.

W momencie śmierci Josepha Lesquendieu w 1962 roku firma zyskała rozgłos wśród prawdziwych koneserów. Perfumy Lesquendieu były produkowane do wczesnych lat siedemdziesiątych. Z braku osobistego zainteresowania założyciela, dom ostatecznie przestał produkować i był uśpiony od wczesnych lat osiemdziesiątych do niedawna, kiedy trzecie pokolenie podjęło decyzję o ożywieniu działalności firmy.

W 2015 roku ożywienie firmy zainicjował jeden z wnuków założyciela, który dorastał w tej rodzinie perfumiarzy i wartości rodzinnych. Aby zapewnić kontynuację spuścizny swojego dziadka, rozpoczął on projekt, który powstał od marzeń przez wiele badań. Zupełnie nowy, ponownie uruchomiony z trzecią generacją na czele.

Dzisiaj J.Lesquendieu kontynuuje dążenie do doskonałości, łącząc tradycyjną metodologię, swobodę kreatywności i najlepsze dostępne składniki, aby stworzyć odważną i zmysłową linię luksusowych francuskich zapachów prezentowanych naszym klientom w ręcznie robionej szklanej butelce przypominającej oryginały lat dwudziestych.

Lesquendieu

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium