Perris Monte Carlo

Michele Perris założył swoją pierwszą firmę w 1981 w Monako jako spółkę dystrybutorską mającą w swoim portfolio liczne dokonania w świecie perfum i kosmetyków. Gdy firmę 30 lat później przejął Gian Luca Perris, stwierdził, że dystrybucja nie zaspokoi jego ambicji i założył w 2012 roku markę perfumiarską. Celem Perrisa było przywrócenie rzemiosłu perfumiarskiemu jego pierwotnych ideałów opartych na doskonałej jakości składników i minimalizmie nastawionym na podkreślenie piękna akordu wiodącego, a nie kreowania nieczytelnej formuły. Wody perfumowane Perris Monte Carlo czerpią inspiracje z podróży i oddają piękno egzotycznych miejsc. Wspomnienia z wędrówek rodzinni perfumiarze zamieniają w trwałe formuły zapachowe i zamykają w ozdobne złote flakony.

Sprzeciwiając się ogólnej tendencji do komercjalizacji, rodzina Perris inwestowała w badania naukowe szukające nowych sposobów zdobycia nut dotąd nieuchwytnych dla perfumiarza. Owocem owych poszukiwań stał się unikatowy zapach – Ylang Ylang Nosy Be. Destylacji olejku z egzotycznego kwiatu ylang-ylang dokonuje się w inny sposób niż w przypadku pozostałych roślin. Frakcje olejku różnią się charakterem i stężeniem, więc selekcja gotowego ekstraktu jest niesłychanie rygorystyczna – szacuje się, że z 300kg kwiatów otrzymuje się 6kg esencji ylang-ylang. Perfumy są w tak wielkim stopniu uzależnione od cennego olejku, że ilość plonów w danym roku bezpośrednio wpływa na liczbę wyprodukowanych butelek zapachu. Woń ylang-ylang jest intensywna, głęboka i złożona – nie sposób jej pomylić. Pachnie miodowo, kremowo, w zależności od nut towarzyszących rozwija się na skórze egzotycznie, słonecznie lub piżmowo, luksusowo i zmysłowo. W otwarciu rozświetlają go cytryna, grejpfrut i kardamon, zaś nuty serca odsłaniają prawdziwie luksusowy charakter zapachu za sprawą róży, jaśminu i kwiatu pomarańczy. Zmysłowa baza z labdanum, wanilii i wetywerii podkreśla miodowy charakter ylang-ylangu. Nie ma wątpliwości, że mamy do czynienia z zapachem eleganckim, hipnotycznym i niezwykle kuszącym.

W erze mody na żywicę agarową ciężko o nową interpretację oudu – Perris Monte Carlo udowodnił, że jest to jednak możliwe. W otwarciu Bois d’Oud nie znajdziemy mroku, którego moglibyśmy się spodziewać, mamy natomiast słoneczną bergamotkę i soczystą brzoskwinią. Po chwili nuty owocowe zaskakują nas akordem śliwki – jest to jednak śliwka w wydaniu dymnym, dojrzałym. Doskonale dopełnia egzotycznie ciężkie nuty kwiatowe – różę, jaśmin, kwiat pomarańczy i wyraźny irys. Nuty podstawy składają się przede wszystkim z uzależniających wanilii i ambry w towarzystwie labdanum i nut drzewnych, a całość wieńczy bezkompromisowy oud wyczuwalny na każdym etapie rozwoju zapachu. Bois d’Oud zachwyca harmonijną kompozycją mistrzowsko równoważąc nuty intensywne i owocowe. Tradycję eleganckich kobiecych zapachów kontynuuje Musc Extreme. Króluje tu przede wszystkim czyste białe piżmo przywodząc na myśl miękkie białe futro w stylu vintage. Otwarcie uśmiecha się do nas musującą bergamotką przygotowując grunt pod eleganckie akordy kwiatowe. Mamy tu do czynienia z klasycznym, francuskim połączeniem jaśminu i róży w towarzystwie wytrawnych kwiatów goździka. Nuty podstawy ocieplają Musk Extreme za sprawą wanilii, ambry i bobu tonki, podkreślając kremowy, biały i czysty charakter tego niezwykle komfortowego zapachu. Wody perfumowane Perris Monte Carlo są dziedzicami wiekowej tradycji perfumiarstwa europejskiego wzorującego się na bliskowschodnich tradycjach, ale przy tym blisko trzymających się swoich minimalistycznych korzeni. Zachęcamy do testów!

Perris Monte Carlo

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium