Parfums de Marly

Parfums de Marly, stworzony przez Juliena Sprechera, ożywia styl życia Château de Marly, miejsca poświęconego przyjemności i świętowaniu w XVIII wieku. Wyrafinowana perfumeria, szanująca francuski savoir-faire, z odważnymi kompozycjami, które mają odwagę iść pod prąd. Każdy zapach ma swoją własną sygnaturę zapachową, stworzoną z palety szlachetnych składników. Parfums de Marly tworzy wyjątkowe doświadczenie, które odzwierciedla fascynujące skojarzenie klasyki ze współczesnością. Splendor XVIII wieku przez pryzmat nowoczesnej wizji.

Marka posiada wyjątkową historię związaną z królem Ludwikiem XV, za którego czasów dwór tonął w oparach przeróżnych aromatów, które unosiły się nawet z królewskich fontann. Słynął on z wielkiego zamiłowania do najróżniejszych zapachów, którymi otaczał się w swoich apartamentach i otoczeniu pałacu. Jednak perfumy nie były jedyną obsesyjną pasją Ludwika XV. Równie ważne były dla niego konie, dla których budował najwspanialsze na świecie stajnie, trenował jeździectwo, z fascynacją obserwował ich rywalizację podczas wyścigów. Wyrazem tej pasji stały się również wspaniałe rzeźby koni, znane jako „La Cour Marly” ozdabiające park pałacu w Marly, ulubionej rezydencji króla.

Pierwsze zapachy marki Parfums de Marly powstały w 2009 roku. Dziś ich gama jest znacznie szersza i opierają się one o nowe inspiracje, niemniej wszystkie łączą największe pasje Ludwika XV. Kompozycje ubrane w wytworne kreacje, budzące skojarzenia z dworem królewskim, noszą imiona rzadkich ras koni i odzwierciedlają ich charakter, przenosząc czar pałacowych komnat, euforię towarzyszącą wyścigom konnym oraz cały urok niesamowicie bogatej francuskiej historii.

Parfums de Marly

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium