Tiziana Terenzi

Początki Rodziny Terenzi sięgają czasów rzymskich a nazwisko wywodzi się od Tres enses czyli trzy miecze. Ród liderów, odkrywców, artystów, a przede wszystkim wynalazców. Guglielmo, który prawdziwie ucieleśniał ducha wynalazcy i artysty, był oficerem kawalerii, który kochał wszystko, co piękne i harmonijne. Grał na bębnach i pisał wiersze, poświęcał się także filozofii i poszukiwaniu estetyki piękna. Wraz z nim przez całe jego długie życie żona Luigia (Bigia) – silna, praktyczna kobieta, która z dyskrecją oddawała się interesom męża, a jednocześnie gwarantowała stabilność i solidność idealistycznym marzeniom mężczyzny, który spotykał się z książętami i królami podczas jego wojskowej kariery.

Luigia postanowiła wykorzystać talenty męża i założyć małe laboratorium rzemieślnicze w małym pokoju ich dużego domu rodzinnego. Guglielmo zawsze kochał perfumy, zwłaszcza wody kolońskie; stworzył ich własną, osobistą kolekcję, wykorzystując naturalne esencje z ukochanej krainy. Jego miłość do muzyki i synkopowanego rytmu zawsze przenikała do jego dzieł niczym autorski podpis. Uczył syna Evelino sztuki harmonii węchowej zapożyczając język zmysłów ze świata muzyki. Evelino odziedziczył po ojcu miłość do muzyki – grał na klarnecie i z wielką inwencją wypróbowywał nowe ścieżki, zafascynowany mechaniką i postępem. Prawdziwy wynalazca, potrafiący przekształcić rodzinny biznes w oazę niespodzianek, w której do dziś zwiedzających urzeka miejsce, które wydaje się magiczne.

Mały warsztat stopniowo rozrastał się, coraz bardziej uosabiając postać Evelino. Cegły, podłogi i każdy zakamarek lokalu wciąż są przesiąknięte jego duchem i zapachem. zapachowe wspomnienie, które prowadzi jego dzieci, Tizianę i Paolo, w nieustannym poszukiwaniu nowego wyzwania pośród pracy wykonywanej przez ich poprzedników. Tiziana i Paolo dzielą się wszystkim, łącząc swoje umiejętności, która prawdopodobnie nigdy nie powstałaby z jednej osoby. Więź rodzinna mocno ich łączy, tak jak dąb zapuszcza korzenie w ziemi, dając owoc wiedzy dla pokoleń żyjących poza czasem. Muzyka ich przodków wciąż gra w ich sercach, a podróż wiedzie zawsze w kierunku morza. Nawet dzisiaj skupiamy się na niepowtarzalnych kreacjach, naturalnych i cenionych surowcach oraz drobiazgowej dbałości o szczegóły, ponieważ każda kreacja, która opuszcza lokal jest dzieckiem tej rodziny.

Tiziana Terenzi

Tiziana Terenzi Al Contrario - ekstrakt perfum 50 ml Tiziana Terenzi Al Contrario - ekstrakt perfum 50 ml

Tiziana Terenzi Al Contrario, to perfumy intymne. Dedykowane tym, którzy naprawdę rozumieją istotę podróży i życia. Zostały stworzone w subtelnej równowadze, niemal nostalgicznym uczuciu tęsknoty, które mieści się gdzieś pomiędzy słodyczą wanilii a kontrastem słodu i strąków kakao.

Cena: 990,00 zł
zobacz więcej
Tiziana Terenzi Andromeda - ekstrakt perfum 100 ml Tiziana Terenzi Andromeda - ekstrakt perfum 100 ml

Tiziana Terenzi Andromeda to delikatna świeżość, która Cię otacza i towarzyszy Ci przez cały dzień. Zapach o powściągliwej, a zarazem mocnej osobowości, rozpalony wspomnieniem nektaru gruszkowego i białego heliotropu, otulonych słodyczą cukru pudru, kakao i mleka. 

Cena: 1 350,00 zł
zobacz więcej
Tiziana Terenzi Arethusa - ekstrakt perfum 100 ml Tiziana Terenzi Arethusa - ekstrakt perfum 100 ml

Wszystkie barwne dźwięki Sycylii zamknięte są we flakonie Tiziana Terenzi Arethuza. Znajdziesz tu pyszne owoce w połączeniu z subtelnie pachnącymi kwiatami, rozbrzmiewających w pachnącym drewnie śródziemnomorskich roślin, harmonijnie skontrastowanych z przyprawami otaczającymi Syrakuzy i piękną wyspę Ortigia. 

Cena: 990,00 zł
zobacz więcej
Tiziana Terenzi Arrakis - ekstrakt perfum 100ml Tiziana Terenzi Arrakis - ekstrakt perfum 100ml

Tiziana Terenzi Arrakis otwiera się eksplozją cennych i wyrafinowanych owoców cytrusowych, w których silnym echem odbija się grejpfrut z Conca d'Oro na Sycylii. To cenny owoc rosnący na drzewie zwanym „rajskim” ze względu na swoje wyjątkowe i bardzo rzadkie właściwości.

Cena: 2 180,00 zł
zobacz więcej
Tiziana Terenzi Borea - ekstrakt perfum 100 ml Tiziana Terenzi Borea - ekstrakt perfum 100 ml

Inspiracją do stworzenia Tiziana Terenzi Borea było wspomnienie romantycznej podróży do San Remo. Jest to miejsce to słynące ze spektakularnych kwiatów, wspaniałego klimatu i łagodnej bryzy morskiej.
Urocze Miasto Kwiatów znane jest z wielu odmian magnolii, jaśminu, frezji, niezliczonych gatunków róż, jak i wysoce cenionej i praktycznie unikalnej tuberozy.

Cena: 990,00 zł
zobacz więcej
Tiziana Terenzi Burdél - ekstrakt perfum 100ml Tiziana Terenzi Burdél - ekstrakt perfum 100ml

Poetyckie emocje, które rozbrzmiewają w nutach Tiziana Terenzi Burdelwywołują wyjątkowe uczucia, które mogą sprawić, że każda chwila stanie się magiczna. Burdél jest typowym słowem z dialektu włoskiego, które oznacza „chłopców” i „dziewczęta”, ludzi pełnych życia i radości w sercu, tej beztroskiej młodzieży poszukującej szczęścia, jak my wszyscy przez całe życie!

Cena: 1 990,00 zł
zobacz więcej
Tiziana Terenzi Cassiopea - ekstrakt perfum 100 ml Tiziana Terenzi Cassiopea - ekstrakt perfum 100 ml

Tiziana Terenzi Cassiopea to eteryczna i biała esencja, niczym słoneczne popołudnie, które podąża za nami między rzeczywistością a wyobraźnią, może niemal za pomocą magii wytworzyć słodki i lekki aromat - dzięki nutom marakui i czarnej porzeczki, podbitych dzięki sile kwiatów nostrzyka, lilii i narcyza.

Cena: 1 350,00 zł
zobacz więcej
Tiziana Terenzi Delox - ekstrakt perfum 100 ml Tiziana Terenzi Delox - ekstrakt perfum 100 ml

Tiziana Terenzi Delox, to kompozycja inspirowana rejsem żaglówką po wyspach cyklad greckiego archipelagu. Esencja beztroskiego lata, pełna upojnych zapachów roznoszonych przez typowy dla tej szerokości geograficznej wiatr maltemi .

Cena: 990,00 zł
zobacz więcej
Tiziana Terenzi Draco - ekstrakt perfum 100 ml Tiziana Terenzi Draco - ekstrakt perfum 100 ml

Tiziana Terenzi Draco zawarte jest marzenie, które każdy z nas miał przynajmniej raz w życiu: aby żyć na Księżycu. W jaskiniowych domach, które zostały wyrzeźbione ręcznie setki lat temu w twardej skale, rozgrzane przytulnym kominkiem i tętniące życiem.

Cena: 1 350,00 zł
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium